Do ktorej skupiny patríte Vy?

Odpovedať na to jednoznačne vôbec nie je jednoduché, nakoľko sa v obidvoch skupinách nájdu plusy a mínusy a ťažko rozhodnúť, ktorá životom pláva ľahšie. Život tej zodpovednej so sebou prináša nepochybne viac starostí a tlaku bežných dní, pretože táto skupinka žien chce zvládnuť vždy a všetko, ideálne v čo najkratšom čase a neustále. Stopercentné fungovanie vo všetkých oblastiach života, či už tej pracovnej alebo rodinnej bez chvíľky pauzy a ničnerobenia so sebou však časom prináša frustráciu z toho, že máte všetkého plné zuby. Cítite za všetko zodpovednosť a malé vykoľajenie spôsobuje katastrofu, ktorá Vám naruší Váš dokonale naplánovaný rytmus.

radosť zo života

Zároveň však občas môžete cítiť aj sklamanie z toho, ako sa veľmi snažíte a v konečnom dôsledku to aj tak nikto nevidí a neocení. Výhodou života zodpovednej ženy je ale niečo veľmi dôležité. Istota, zázemie, pohľad o niekoľko krokov dopredu a pocit, že máte všetko pod kontrolou a pevne vo svojich rukách.

kniha a čaj

No čo tá druhá skupina? Patria medzi tie šťastnejšie? Berú za sebou dni ako prídu, nič neplánujú a prispôsobujú sa rýchlo situácii aká príde, riadiac sa heslom „žijem tu a teraz, nezaujíma ma čo bude zajtra“. Životom plávajú s ľahkosťou, neriešia čo bude o hodinu, pretože nech sa stane čokoľvek, vždy nejako bude. Takýto život má nepochybne tiež niečo do seba, ale možno tak pre skupinu násťročných prípadne dvadsaťročných. Predsa len, mať nejaké tie istoty hlavne ak obdobie puberty dávno pominulo je dôležité, rovnako ako spoliehať sa na samú seba a vedieť, že si viete vždy poradiť bez väčšej ujmy. Veľakrát Vám v prípade starostí možno niekto pomocnú ruku podá, no spoliehať sa na to vždy bez vlastnej snahy už trochu zaváňa nezodpovednosťou.

Čo si o tom myslíte Vy dámy? Dá sa žiť obidvoma spôsobmi, ale len do určitého veku, pretože zodpovednosť za vlastnú osobu Vám v živote môže priniesť len pozitíva. Najlepšia je však určite zlatá stredná cesta, kedy sa aj tým veľmi zodpovedným typom určite uľaví, ak budú častejšie relaxovať a užívať si život plnými dúškami.