Inovatívna možnosť zriadenia sídla

Ako podnikateľ potrebuje mať zriadenú oficiálnu adresu svojej firmy či spoločnosti. Tato adresa vašej firmy sa nazýva sídlo spoločnosti. Každá firma je povinná mať takéto sídlo. Navyše ho aj potrebuje či už na komunikáciu povedzme, že s úradmi alebo na iné dôležité činnosti, ktoré sa spájajú s činnosťou samotnej firmy. Väčšina podnikateľských činnosti si vyžaduje existenciu sídla. Niekto potrebuje menšie priestory iný vyžadujú zasa priestranejšie priestory. Tak či onak sídlo je potrebné zapísať do obchodného registra pri každom založení spoločnosti. Ak by počas nasledujúceho podnikania došlo k nejakým zmenám, čiže by vaša firma zmenila sídlo je to potrebné ohlásiť, aby mohlo dôjsť k oficiálnej zmene v obchodnom registri. Ako príklad takýchto sídiel môžem uviesť byty, kancelárie, nebytové priestory, kľudne to môžu byť aj nejaké haly alebo, aj iné priestory, ktoré budú súvisieť so zameraním danej firmy. Ako už bolo spomenuté niektoré podnikateľské činnosti si vyžadujú veľké priestory iné menšie, ale sú tu postom aj taký, ktorí na svoje podnikanie nepotrebujú žiadne priestory.

Sídlo

Takým podnikateľom sa ideálny hodí novodobá možnosť, ktorú som zámerne ešte v predchádzajúcom príklade nespomenul jedna sa o virtuálne sídlo firmy, ktoré ponúka svojím klientom služby akoby bežného “fyzického”sídla. Aby ste si, ale nemysleli, že toto inovatívne virtuálne sídlo je len výlučne pre osoby, ktoré vo svojom biznise nepotrebujú žiadne priestory tak spomeniem aj ďalšie situácie kedy a pre koho je tato možnosť vhodná. Ak sa často, ako existujúca firma sťahujete, vyžadujete si mobilitu alebo si jednoducho len nie ste istý či vydržíte v konkrétnom meste kvôli dopytu po vašom produkte, tovare, alebo službe potom je ideálne začať uvažovať o virtuálnom sídle ako o možnosti, ktorá vám prinesie množstvo výhod. Jednou z množstva výhod oproti “klasickým”možnostiam je veľmi dostupná mesačná cena.

sídlo

Kým mesačne vás bežne prenajaté priestory vyjdú na nejakých 500€, čo je pri dnešných cenách namieste pri virtuálnom sídle si zaplatíte približne od 15€ až 20€ samozrejme podľa toho aký balík služieb si vyberiete. Mohli by sme povedať, že pri tých štandardných sídlach robí cenu aj konkrétna veľkosť priestorov tu to môžu byť konkrétne služby. Treba tiež uviesť,že energie sú v dnešnej dobe veľmi vysoké a pri virtuálnom sídle vám odpadá aj tato “povinnosť”Ako bežne služby treba uviesť príjem pošty, možnosť nahliadnuť do archívu svojej pošty, preposielanie vašej korešpondencie čím získavate väčší prehľad a tým pádom máte všetky dôležité dokumenty roztriedené.