Lekárske posudky online

Niektorí bežní pacienti, no aj tí odkázanejší na pravidelnejšiu prehliadku dnes využívajú službu, kedy prehliadku absolvujú formou online, cez počítač, z pohodlia domova.

stetoskop

V dnešnej dobe, kedy má počítač a pripojenie k internetu už každý, aj tí starší, je vhodná doba k tomu, aby sa začali vybavovať veci formou online. Niektoré úradné veci sa tiež posúvajú týmto smerom, no vravíme aj o bežných prípadoch, kedy dnes niektorí šikovnejší z nás vybavujú zdravotnú prehliadku touto cestou. Existujú dokonca i počítačové programy, cez ktoré sa dáte prešetriť.

•         Teraz ste možno zostali skeptickí a zrejme máte úvahy typu- „A čo tí pacienti, ktorí majú vážnejšiu diagnózu?“ Alebo- „Dokáže počítačový program vieruhodne pomôcť a vyšetriť?“
Samozrejme, v niektorých prípadoch do bez fyzického zákroku nejde. No ak lekár získal Vaše zdravotné záznamy, cez počítač a daný program Vám zhotoví výsledky a tie Vám potom pošle počítačom bez toho, aby ste k nemu chodili. Vravíme však aj o tom, že takýmto štýlom by chodievali výsledky i  ľuďom so závažnou chorobou, rakovinou.

lékař

Je to možné, pretože určitá americká spoločnosť zaoberajúca sa onkológiou a liečbou tejto zákernej choroby priniesla výsledky, kedy výsledky a diagnózu počítačového programu zrovnávali s posudkami a diagnózami pravých lekárov, ľudí. Vieme, že ide o veľmi náročné postupy a i vyštudovaní lekári nepoznajú ten skutočný správny liek. Preto je obdivuhodné, aký pokrok priniesol dotyčný program, aj keď s miernymi odchýlkami, každopádne vravíme o týchto štatistikách nižšie.

lékařství

Diagnóza a odporúčaná liečba, ktoré zhotovil počítačový program sa s názormi lekárov zhodujú v tomto pomere:

•         Pri rakovine pľúc 96%, pri rakovine hrubého čreva 81% a pri rakovinovom ochorení rekta na 93 %.
Celkom slušné čísla na to, o aké vážne vyšetrenie sa jednalo, program vie toho o pár percent menej než lekári, no vyšetrenia sa pomerne skoro zhodujú. Rozchádzajú sa možno len v detailoch.