Plánovanie dovolenky s deťmi

Plánovanie dovolenky je pre niekoho radosť, no pre mnohé mamičky aj nočnou morou. Musia myslieť na to, ako majú pobaliť celú rodinu. Poznáte to aj vy? Tešíte sa z plánovanej dovolenky, no na um vám príde, čo všetko musíte urobiť a zbaliť, aby ste sa mohli dostať tam, kde sa chystáte. Zbalenie takej štvorčlennej rodiny vôbec nemusí byť ľahké. Musíte myslieť na vaše potrebné veci alebo oblečenie, zbalenie vecí vášho manžela, no aj samozrejme zbalenie detí. Deti si ľúbia nabaliť plno rôznych hračiek, ktoré na dovolenke ani len nevytiahnu z kufra. Myslite na to už vopred. Dopredu si pripravte zoznam, podľa ktorého sa vám bude jednoduchšie baliť. Pôjde vám to veľmi jednoducho. Myslite na množstvo oblečenia, ktoré naozaj budete potrebovať, hygienické potreby a iné potreby pre vašu rodinu, bez ktorých by ste sa nezaobišli. Ak máte malé dieťa alebo bábätko, určite potrebujete omnoho viacej kufrov, ako keby ste cestovali sama. Čo všetko potrebujete zbaliť bábätku na vašu plánovanú dovolenku?

dovolenka s deťmi

Bábätko potrebuje dostatok plienok. Nesmiete zabudnú ani na prípadné umelé mliečko a potreby, v čom ho pripravíte. Vhodnou potrebou je ohrievačka na fľašku. V nej veľmi jednoducho zohrejete mliečko na požadovanú teplotu. Stačí ju len zapojiť do elektrickej siete. Ohrievačka potrebuje mať destilovanú vodu. Nezabudnite si ju pobaliť tiež.

cestovanie

Každé bábätko má iné potreby. Niektoré má rado hojdacie kresielka, inému stačí postieľka. Na plánovanú dovolenku musíte myslieť aj na spanie vášho bábätka. Zadovážte si cestovnú postieľku, ktorú jednoducho prenesiete kdekoľvek. Môže vám poslúžiť aj mimo dovoleniek, napríklad na záhrade, alebo ako hlavná postieľka pre vaše malé bábätko. Malé dieťa potrebuje aj kočík. Veľké kočíky sú nepraktické a zaberajú veľa miesta v kufri vášho osobného automobilu. Popozerajte pre to kočíky, ktoré sú určené na cestovanie. Kočík môže byť taký malý a spratný, že bude vhodný aj na cestovanie lietadlom. Každé cestovanie a dovolenka si vyžadujú množstvo dní na plánovanie. Kým si všetko uvedomíte, prejde veľa dní.