S golierom dostalo tričko aj viac elegancie

Prelomové vynálezy či novinky napríklad v oblasti módy sú v mnohých prípadoch iba zhodou náhod alebo nutnosti zmeny, tak to bolo aj s tričkami, ktoré nosili tenisti na kurtoch v prelomovom období 19. a 20. storočia a ktoré mali dlhé rukávy, čo sa zdalo niektorým z tenistov dosť nepohodlné. Výsledkom nespokojnosti sú polo tričká s krátkymi rukávmi s logom ich autora.

Pastelové farby im pristanú

Dámske či pánske tričká s logom Lacoste sú nám dobre známe už dlhé roky, spájame si ich hlavne s tenisom, pretože aj za ich vznikom stojí tenista René Lacoste. Pri hraní tenisu sa v tričku s dlhými rukávmi cítil nepohodlne, a tak sa rozhodol navrhnúť tričko s krátkymi rukávmi, ktoré by ho obmedzovalo v pohybe čo najmenej. polo tričká dámske Zožalo veľký úspech a nosí sa dodnes, a to nielen pri športe, ale aj bežne do práce či počas iných aktivít.

Pre ženy je polo tričko akýmsi kompromisom medzi košeľou a tričkom, pretože má golier, a to je o niečo elegantnejší prvok ako jednoducho ukončené tričko. Pohodlie v ňom zaručí materiál, z ktorého sa polo tričká šijú, sú antialergické, zo 100% bavlny, dobre absorbujú vlhkosť a nenatiahnu sa po prvom praní či nosení. S prímesou elastanu budú tie s úzkym strihom o niečo pohodlnejšie pri pohyboch, ktoré sa pri športe vyžadujú.

Klasická biela vhodná na tenis

Klasiku v bielej, čiernej alebo tmavomodrej farbe skúste doplniť o odvážnejšie odtiene, napríklad žltú, mätovú či ružovú, určite budú skvelým oživením vášho bežného šatníka. Hlavne v horúcom počasí si užijete ich príjemný mäkký dotyk, v ktorom sa budete cítiť vzdušne a čo je dôležité, nebudete mať problém skombinovať ho s akoukoľvek časťou šatníka, džínsami, sukňou či šortkami. Počas pandémie sme boli nútení pracovať z domu, a to si vyžadovalo aj primerané oblečenie, čo bol vhodný moment na využitie ležérnosti polo tričiek. Tradíciu tak môžeme dodržiavať aj naďalej a dopriať si trocha elegancie aj v domácom prostredí, s týmito tričkami to vôbec nebude problém.