Sú pružinové a taštičkové matrace vhodné aj pre deti?

Pružinové a taštičkové matrace patria k tým najkvalitnejším matracom. Sú však vhodné aj pre deti? A ak áno, tak od akého veku? Dostanete vôbec tieto druhy matracov v tak malo vyhotovení a je takáto investícia nutná? Poďme si na tieto otázky postupne odpovedať.Malé bábätko spí na posteli

Sú vhodné pre každého

Tieto druhy matracov sú vhodné pre novorodencov, staršie deti, teenagerov, dospelých aj starých ľudí. Telu poskytujú výbornú oporu, sú vyrobené zo vzdušného materiálu, sú flexibilné a dostatočne pevné, toto je kombinácia vlastností, ktorá je pri detských matracoch ideálna. Preto, ak ste ochotní do detského matraca zainvestovať o niečo viac, určite choďte do toho.

Dajú sa taštičkové a pružinové matrace kúpiť aj v detských vyhotoveniach?

Dajú, budete ich však musieť pohľadať. Nie je to totiž úplne bežne dostupný tovar. Riešením by bolo samozrejme aj vyrobenie matracov na mieru, čo je však skutočne veľká investícia, o ktorej by ste mali premýšľať len vtedy, ak máte naozaj peniaze nazvyš.

Pokiaľ kupujete matrac pre dieťa, ktoré spí v posteli už samé, zohnať takýto matrac, samozrejme, nie je problém, teda ak mu kúpite posteľ normálnych – dospeláckych rozmerov. V tomto prípade kupujete matrac už na dlhšiu dobu, takže to nie je naozaj zlé riešenie.Dieťa v ružovej košieľke spí

Oplatí sa do nich investovať

Do zdravia sa oplatí investovať vždy, a do toho detského dvakrát tak. Pri týchto typoch matracov však hovoríme o skutočne zásadnej investícii. Musíte počítať s tým, že detský matrac určený pre detičky do veku okolo troch až štyroch rokov, nemôžete používať dlhšie a navyše ani jeho predaj nie je možný. Teda je, kúpi ho však málokto, navyše to nie je ani úplne najlepšie riešenie.

Ak teda na takúto kúpu nemáte, nemusíte robiť paniku. Matrac z kvalitnej pamäťovej alebo studenej peny vášmu potomkovi postačí bohato. Ak na to máte, tak pokojne uvažujte aj nad týmito matracmi.