Vezmite si vrecko so zipsom so sebou na dovolenku k moru

Tiež milujete krásnu slovenskú krajinu, ale tentoraz sa predsa len chystáte na dovolenku k moru, pretože more je snáď to jediné z prírodných krás, čo nám tu chýba? Dovolenka pri mori je pre nás, stredoeurópanov, exotikou, a užívame si tamojšie prostredie dosýtosti. Mnohí si tiež berú so sebou rôzne nádoby, aby ich naplnili suvenírmi z ciest, ako je morský piesok, kamienky, lastúry, alebo drevené samorasty či korene.

morské lastúry

S tými nádobami to ale nepreháňajte, načo so sebou vláčiť rôzne objemné a ťažké plechovky či dózy, keď máte k dispozícii sáčky so zipsom. Sú oveľa sofistikovanejšie a môžu vám zaistiť to isté, čo rôzne krabice či krabičky. Uzatvárací zips je veľmi spoľahlivý, nemusíte mať obavy, že by sa vrecko samočinne otvorilo a jeho obsah sa vám vysypal do kufra alebo do batohu či športovej tašky, v každom sáčku bude presne to, čo tam má byť – v prvom budú prázdne lastúry morských lastúrnikov, v druhom červené morské hviezdice, vyplavené na pobreží, v treťom vzorka piesku, vo štvrtom biele vymleté okruhliaky, a v piatom napríklad sopečná vyvrelina, zasahujúca do mora v podobe skaliská. Vo vrecúškach si domov priveziete všetko, čo ste si nazbierali, a ak ich uložíte do batožiny, aby sa ich obsah nepoškodil, napríklad do bublinkovej fólie, budete mať postarané.

dovolenka pri mori

Špinavé oblečenie – vrecká so zipsom sú vynikajúcim viacúčelovým pomocníkom aj tam, kde by ste ich práve nečakali. Ak si vezmete so sebou niekoľko vrecúšok väčšieho rozmeru, môžete do nich bezpečne ukladať aj špinavé oblečenie, tým pádom vám nebude v hotelovej izbe prekážať a hlavne zapáchať. Však viete, čo dokážu baktérie s vašim potom, a ak sa budete v tamojšej oblasti zaoberať aj športom, budú vaše ponožky tak prepotené, že by vás ten odér mohol aj poraziť, avšak prepotené ponožky uzavreté v sáčku budú bezpečne oddelené od vášho obytného prostredia a o ich existencii ani nebudete vedieť. Všetku špinavú bielizeň preveziete domov v kufri alebo v batohu bez toho, aby nepríjemný zápach budil akúkoľvek pozornosť.