Všestranne využiteľné LED pásy

Všimli ste si, že mnoho ľudí má vo svojom dome zaujímavé svetelné doplnky, napríklad v okolí televízora, zrkadiel, kuchynskej linky, zásuviek alebo pozdĺž stien? Ak ste boli na návšteve u priateľov alebo známych, ktorí takéto elegantné osvetlenie mali a vaše srdce po ňom tiež zatúžilo, viete si ho jednoducho urobiť doma aj vy s pomocou LED pásov. Zapojenie LED pásov vôbec nie je veda a vy to hravo zvládnete ľavou zadnou aj v pohodlí vášho domova bez nutnosti elektrikára. Väčšina týchto svetelných pásov sa dá na zvolené miesto nalepiť za pomoci obojstrannej lepiacej pásky.

led pás

V prípade, že sa vám lepiaca páska príliš nepozdáva, využiť je možné aj rôzne druhy záchytných profilov z hliníku, ktoré zároveň podporujú chladenie, čiže zabraňujú nadmernému prehrievaniu. To, aby sa LED pásy neprehrievali je dôležité zabezpečiť najmä kvôli dosiahnutiu ich dlhej životnosti, ktorá môže byť nadmerným zohrievaním narušená a stráca svoju výdrž.

led svetlo obývačka

Pokiaľ neviete akú dĺžku svetelného pásu budete potrebovať, je možné zakúpiť aj modely, ktoré sa dajú nastrihať na kratšie rozmery. Prispôsobením rozmerov tak získate presne takú dĺžku, ktorá sa perfektne zmestí na miesto, kam ich potrebujete umiestniť. Vďaka tomu si viete aj vy dopriať krásny estetický vzhľad obývačky a televíznej skrine či presvetliť tmavé kúty v šatníku alebo spríjemniť si varenie s LED pásmi na kuchynskej linke. Nádherné pestré farby dokážete prepínať s pomocou diaľkového ovládača, a preto je toto osvetlenie ideálnou voľbou aj do spálne, kde si príjemnú uvoľňujúcu atmosféru pri zaspávaní naladíte aj priamo z vašej postele. Zaujímavý estetický nádych však okrem interiéru môžete svetelnými pásmi dosiahnuť aj vonku, napríklad vo vašej záhradke. Inštaláciou na plote, terase, balkóne či v altánku si určite spestríte každé večerné posedenie s priateľmi či letné grilovanie s rodinou.